2016 Fall Training Schedule

2016 Fall Training Schedule (Starting Monday 10/3)


 

Team 

Head Coach

Training Session 1

Training Session 2

Training Session 3

2007 Boys Black 

Esgar Garcia

Monday 5:30-7pm Gabe East

Wednesday 4-5:30pm Gabe East

 

2007 Boys Blue

Bryan Warren

Monday 5:30-7pm Gabe East

Wednesday 4-5:30pm Gabe East

 

2007 Girls Black

Bre Bolerjack

Monday 4-5:30pm Gabe East

Wednesday 4-5:30pm Gabe East

 

2007 Girls Blue

Bre Bolerjack

Monday 4-5:30pm Gabe East

Wednesday 4-5:30pm Gabe East

 

2006 Girls Black

Megan Indermill

Tuesday 5:30-7pm Gilman South

Thursday 5:30-7pm Gabe East

 

2006 Girls Blue

Bryan Warren

Monday 4-5:30pm Gabe East

Wednesday 5:30-7pm Gabe East

 

2005 Boys Black

Chuy Garcia

Tuesday 4-5:30pm Gabe East

Wednesday 4-5:30pm Gilman East

Thursday 4-5:30pm Gabe East

2005 Boys Blue

Rob Riccardi

Monday 4-5:30pm Gilman East

Thursday 4-5:30pm Gabe East

Friday 4-5:30pm Gilman East

2005 Girls Black

Matt Fitchett

Monday 5:30-7pm Gabe East

Wednesday 5:30-7pm Gabe East

Friday 5:30-7pm Gabe East

2004 Boys Black

Chuy Garcia

Monday 4-5:30pm Gabe East

Tuesday 5:30-7pm Gabe East

Thursday 5:30-7pm Gabe East

2004 Girls Black

Danny Mendoza

Monday 5:30-7pm Gabe East

Tuesday 5:30-7pm Gabe East

Thursday 4-5:30pm Gabe East

2004 Girls Blue

Bre Bolerjack

Monday 5:30-7pm Gabe East

Wednesday 5:30-7pm Gabe East

Friday 5:30-7pm Gabe East

2003 Boys Black

Danny Mendoza

Monday 7-8:30pm Gabe East

Thursday7-8:30pm Gabe East

Friday 5:30-7pm Gabe East

2003 Boys Blue

Nasos E

Monday 4-5:30pm Gilman East

Wednesday 4-5:30pm Gilman East

Friday 4-5:30pm Gabe East

2003 Girls Black

Danny Mendoza

Tuesday 4-5:30pm Gabe East

Thursday 5:30-7pm Gabe East

Friday 4-5:30pm Gabe East

2002 Boys Black

Tony G

Monday 7-8:30pm Gabe East

Tuesday 5:30-7pm Gilman South

Thursday 5:30-7pm Gilman South

2002 Girls Black

Robert Sackey

Monday 4-5:30pm Gabe East

Wednesday 5:30-7pm Gabe East

Friday 5:30-7pm Gilman South

2001 Boys Black

JT Thomas

Tuesday 5:30-7pm Gilman South

Thursday 5:30-7pm Gilman South

Friday 5:30-7pm Gilman South

2000 Boys Black

Rob Riccardi

Monday 7-8:30pm Gabe East

Thursday 5:30-7pm Gabe East

Friday 5:30-7pm Gilman South

1999 Boys Black 

Cameron Parkinson

Tuesday 5:30-7pm Gilman South

Thursday 5:30-7pm Gilman South

Friday 5:30-7pm Gabe East

1999 Boys Cosmos

Gabby V

Monday 8-10pm Rumril #1

Wednesday 8-10pm Rumil #1

Friday 5:30-7pm Gilman South

 

Goalkeeper Training -for more information click here

Age Groups Coach  Time and Location
2002 & Older Goalkeeper Bryan Warren Tuesday, 5:30-6:30pm Gilman South 
2004 & 2003 Goalkeepers Bryan Warren Tuesday, 4:15-5:15pm Gabe East
2005 Goalkeepers Aziz Yehia Friday, 4:30-5:30pm Gabe East
2007 & 2006 Goalkeepers Aziz Yehia Friday 5:30-6:30pm Gabe East

 

 

 

 

1000 Touches Clincs -for more information click here

Age Groups Time and Location
2005 - 2006 - 2007 - 2008 Players Wednesday, 3:15-4pm Gabe East

 

 

Academy Training Clinics - for more information click here 

Age Groups Time and Location
2008 - 2007 - 2006 Players Friday, 4-5:30pm Gabe West